Ksiądz Biskup wizytuje naszą parafię PDF Drukuj
sobota, 14 września 2013 22:06

W dniu 9 września odbyła się wizytacja naszej parafii przeprowadzona  przez ordynariusza diecezji siedleckiej Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.
Wizytację kanoniczną rozpoczął uroczysty ingres biskupa do kościoła parafialnego, odbywający się w asyście księży z dekanatu osieckiego.

 

Więcej…
 
74 rocznica wybuchu II wojny światowej PDF Drukuj
sobota, 31 sierpnia 2013 19:57

Za Wisłą stała jednak kolumna pancerna, która teraz zaczęła ciężką amunicją bić na Warszawice i Piotrowice, a w nich drewniana zabudowa, przy upalnej pogodzie od razu się zapaliła. Pomiędzy godziną 10 a 11 rano w Piotrowicach zginęło 12 osób, a w Warszawicach jedna. Walki trwały do godzin popołudniowych.

 

Więcej…
 
Odpust w kaplicy w Sobiekursku. PDF Drukuj
sobota, 31 sierpnia 2013 19:24

26 sierpnia obchodziliśmy święto Matki Boskiej Częstochowskiej – uroczystość, która ma charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w naszym kraju.

Czczona przez wieki ikona na Jasnej Górze jest, według legendy, jedną z siedemdziesięciu napisanych przez świętego Łukasza Ewangelistę na fragmentach stołu, na którym spożywała posiłki Święta Rodzina. Znajdujący się w kaplicy na Jasnej Górze obraz jest wierną kopią tego, który uległ zniszczeniu w 1430 roku. Przypuszcza się, że pierwszy pochodził z VII wieku i był jednym z najstarszych wizerunków Matki Bożej.

 

Więcej…
 
Nowości na naszej stronie! PDF Drukuj
sobota, 24 sierpnia 2013 21:43

 

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki „Historia”, która rozszerzona została o katalog Proboszczów naszej parafii począwszy od roku 1415! Planujemy również w najbliższym czasie znaczne poszerzenie informacji dotyczącej historii parafii. A w zakładce „Warto przeczytać” znajdziecie artykuł pt. Ruch pielgrzymkowy w Parafii Radwankowsko-Warszawickiej. Katalog Proboszczów oraz polecany artykuł przygotowany został przez dr Mariusza Rombla, mieszkańca Sobień Biskupich, historyka i autora pracy doktorskiej Dzieje parafii Warszawice w latach 1914-1939. Mariusz Rombel dołączył do Zespołu Redakcyjnego naszej strony i będzie opiekował się zakresem historycznym.

 

Zespół Redakcyjny

 
Parafia na Łurzycu (Urzeczu), nadwiślańskim mikroregionie etnograficznym PDF Drukuj
sobota, 03 sierpnia 2013 22:01

Parafia Warszawice położona jest na pograniczu Kołbielszczyzny (Polesia) rozpościerającej się na „górnych polach” dawnej Puszczy Osieckiej oraz Urzecza (gwarowo Łurzyca), pasa urodzajnych ziem pradoliny Wisły. Historycznie, poprzez wcześniejszą siedzibę w nadwiślańskim Radwankowie, parafia warszawicka związana jest z Urzeczem. Także i dziś należy do niego większość miejscowości parafialnych (Dziecinów, Kępa Radwankowska, Piotrowice, Radwanków Szlachecki i Królewski, Sobiekursk, Warszawice, Wysoczyn), a pozostałe mają przejściowy, „polesko-łurzycki” charakter (Całowanie, Łukówiec, Sobienie Biskupie, Warszówka).

 

Czy obecni mieszkańcy tych terenów to potomkowie Olędrów - osadników holenderskich, niemieckich i pomorskich? Co wiemy o tym zapomnianym mikroregionie etnograficznym?

Więcej w zakładce Warto przeczytać w artykule dr Łukasza Maurycego Stanaszka, pracownika naukowego Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

Uwaga! Prosimy o kontakt osoby, które są w posiadaniu zdjęć, map, rysunków i innych historycznych dokumentów dotyczących naszego regionu, ludzi, wydarzeń itp. Kopie zostaną wykorzystane w zakładce Historia, oryginały zwrócimy właścicielom.

 
<< pierwsza < poprzednia 111 112 113 114 115 116 następna > ostatnia >>

Strona 113 z 116

Nabożeństwo

CARITAS

Więcej o nas w zakładce

Parafialny Zespół Caritas

Zespół Wokalny

Więcej o nas w zakładce

Zespół Wokalny z Sobiekurska

Polecane strony

Diecezja Siedlecka
Oficjalna strona Diecezji Siedleckiej
Muzeum Diecezjalne w Siedlcach
Zasoby muzeum, wydarzenia, historia, przegląd zbiorów
Podlasie24
Regionalny Portal Informacyjny
Katolickie Radio Podlasie
Najnowsze informacje z regionu Podlasie
Radio Maryja
Rozgłośnia narodowo-katolicka o zasięgu ogólnopolskim i światowym
Telewizja Trwam
Prywatna telewizja Fundacji Lux Veritatis mająca charakter katolicko-narodowy
DEON
Portal społecznościowo-informacyjny
Tygodnik Katolicki Niedziela
Wydanie internetowe Tygodnika Katolickiego Niedziela
Mateusz.pl
Chrześcijański serwis WWW
Sobiekursk Zespół Szkolno-Przedszkolny
Zespół Szkolno-Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Sobiekursku
Gmina Sobienie Jeziory
Oficjalny internetowy serwis gminy Sobienie Jeziory
Gmina Karczew
Informacje lokalne i samorządowe, prezentacja miasta, jego historia i zabytki, kultura, walory turystyczne

Ankieta

Jak Ci się podoba strona Parafii Warszawice?