Mt 3,13-17 PDF Drukuj
sobota, 11 stycznia 2014 22:13

 

Piero della Francesca, Chrzest Chrystusa, 1440-50

Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc:

„To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?”

Jezus mu odpowiedział: „Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe”. Wtedy Mu ustąpił.

A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody.

A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. A głos z nieba mówił: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

 

 
Podsumowanie 2013 roku PDF Drukuj
wtorek, 07 stycznia 2014 21:54

 

 

Koniec roku to okazja do refleksji i podsumowań w życiu każdego człowieka. Dokonaliśmy też podsumowania roku 2013 w Naszej Parafii.

Najważniejsze wydarzenia z życia Parafii i Kościoła Katolickiego z roku 2013, statystyki parafialne i inne ciekawostki znajdziecie w podsumowaniu roku w Warto przeczytać.

 

 

Zaprasza Zespół Redakcyjny.

 

 
Akcja Świąteczne paczki zakończona! PDF Drukuj
czwartek, 26 grudnia 2013 15:51

 

23 grudnia, czyli w Wigilię Wigilii, paczki z darami złożonymi przez parafian w ramach akcji "Świąteczna paczka" zostały dostarczone do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii. Pomocą zostało objętych 20 rodzin, paczki dotarły do wszystkich wiosek należących do Parafii Warszawice. Dostarczaniem paczek dla potrzebujących rodzin zajęła się młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod przewodnictwem księdza Sławka Gnyszki.

Dziękujemy wszystkim hojnym darczyńcom za przekazane produkty. Już dziś zapewniamy, że akcje zbiórek rzeczowych będą kontynuowane w kolejnych latach.

Zdjęcia przedstawiają pogrupowane dary złożone w ramach "Świątecznej paczki" przed ich rozwiezieniem do rodzin.

 
Kolędowanie na terenie naszej parafii PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 20:16

 

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii chce zorganizować kolędowanie na terenie naszej parafii, w pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. 25 grudnia kolędnicy będą od godz. 16.00 wędrować przez następujące wioski: Warszówka, Całowanie, Łukówiec, Sobiekursk, Piotrowice. Natomiast 26 grudnia od godz. 16.00 w następujących wioskach: Warszawice, Sobienie Bisk., Radwanków Szl., Dziecinów. Ze względów praktycznych prosimy, by osoby chcące przyjąć kolędników zapraszały ich bądź wywiesiły na bramie jakiś charakterystyczny znak, np. ozdobę choinkową. Część zebranych w ten sposób pieniędzy zostanie przekazana na misje, a część na zimowy wyjazd członków KSM-u.

 

25 grudnia br.

 

26 grudnia br.

 

 
Zaproszenie na 'Jasełka szkolne' PDF Drukuj
środa, 18 grudnia 2013 20:36