Ogłoszenia duszpasterskie
IX niedziela zwykła PDF Drukuj
czwartek, 30 maja 2024 16:53

IX niedziela zwykła (02.06.2024 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od soboty w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30 oraz w kaplicy w piątki o 18.00, w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj o 11.30 Eucharystia i katechezy chrzcielne. Kto chce ochrzcić dziecko albo być chrzestnym ma obowiązek uczestniczyć w tych katechezach.

3. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 17.00 procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez zespół wokalny z Sobiekurska.

4. w tym tygodniu:

- I piątek miesiąca – o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź, nabożeństwo wotywne i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W przyszłą niedzielę o 11.30 Msza św. i spotkanie z kandydatami do bierzmowania

6. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie o 18.00 w dni zwykłe, a w niedzielę o 17.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy i błogosławieństwo wianków.

7. Zachęcamy do udziału w obchodach jubileuszowych 40 - lecia obrony krzyża w Mietnem, które odbędą się w piątek, 7 czerwca w Miętnem. Rozpoczną się one o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty w kościele parafialnym i powitaniem uczestników. Następnie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej i program słowno-muzyczny ze świadectwami. O godz. 13.00 będzie celebrowana Eucharystia, wieczorem zaś, o godz. 21.00, będzie miało miejsce widowisko muzyczne „Nauka o miłości, odwadze i krzyżu”

8. Bóg zapłać mieszkańcom Warszawic, Sobień Biskupich, Radwankowa Szlacheckiego, Dziecinowa za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy ks. Pawłowi, służbie liturgicznej, chórzystom, p. organiście, p. kościelnemu, strażakom, dzieciom i wszystkim, którzy włączyli się czynnie w procesję Eucharystyczną. Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie i prowadzenie Wieczoru Uwielbienia. Dziękujemy OSP Dziecinów, Kołom Gospodyń, Zespołowi Wokalnemu z Sobiekurska i „Piskorzom”. Bóg zapłać Powiatowi Otwock za dostarczenie wody na procesję. Bóg zapłać za ofiarę z racji rocznicy pierwszej komunii św. 880 zł.

9. 4 czerwca w godz. 9.45- 10.30 na parkingu przy kościele odbędą się w ambulansie badania diagnostyczne osteoporozy, płuc i oskrzeli, zakwaszenia organizmu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i ulotkach znajdujących się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o parafiadzie.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

-Marcin Biernacki, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Rosłonek, panna z parafii Osieck. Zapowiedź I.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Janinę Całka z Całowania, Wiktora Cieślaka z Całowania i Teresę Starosz z Radwankowa Szlacheckiego. Prośmy w ich intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów: wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 557