Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy PDF Drukuj
piątek, 24 maja 2024 13:46

Uroczystość Najświętszej Trójcy (26.05.2024 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od soboty w dni zwykłe po Mszy św. o 18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30 oraz w kaplicy w piątki o 18.00, w niedziele o 9.30.

2. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę o 11.30 Eucharystia i katechezy chrzcielne. Kto chce ochrzcić dziecko albo być chrzestnym ma obowiązek uczestniczyć w tych katechezach.

3. Przypominamy, że nie ma już Mszy św. w kaplicy o 15.30.

4. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 próba przed rocznicą Komunii.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa-Boże Ciało. Msze św. o 8.00 oraz Msza św. z procesją do czterech ołtarzy o godzinie 10.00. Zgromadźmy się jak najliczniej na tej Mszy św., by wyrazić naszą wiarę w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i prosić o Jego błogosławieństwo. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców Warszawic, Sobień Biskupich, Radwankowa Szlacheckiego i Dziecinowa. Przygotujmy procesję. Zapraszamy dzieci klas III i IV w strojach komunijnych oraz młodsze do sypania kwiatów i niesienia symboli naszej wiary. Prosimy o niesienie w procesji wszystkich chorągwi i feretronów. Zapraszamy wszystkich strażaków w strojach galowych do procesji i zabezpieczenia porządku. Dzieci klas czwartych w tym dniu będą przeżywały rocznicę pierwszej Komunii św. i dla nich będą zarezerwowane pierwsze ławki.

6. Zapraszamy w Boże Ciało o 19.00 na scenę przy OSP Dziecinów na Wieczór Uwielbienia. Będzie śpiew, psalmy, coś słodkiego dla ducha i ciała, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo.

7. Przez cały tydzień po Bożym Ciele trwa oktawa tej uroczystości. Zapraszamy codziennie o 18.00 w dni zwykłe, a w niedzielę o 17.00 na Mszę św. i procesję wokół kościoła.

8. w tym tygodniu:

- I sobota miesiąca – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wotywne

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 17.00 procesja adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez zespół wokalny z Sobiekurska.

9. W najbliższy piątek po Bożym Ciele ks. biskup udzielił dyspensy od spożywania posiłków mięsnych.

10. W poniedziałek odbyła się VI Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach. Bóg zapłać ks. Pawłowi, księżom z dekanatu, p. wójtowi Kamilowi Choim, nauczycielom, opiekunom oraz młodzieży i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i prowadzeniu parafiady. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu obiektów sportowych ks. Pawłowi, p. Kazimierzowi Kociszewskiemu, p. Piotrowi Kasprzakowi. Dziękujemy strażakom z OSP Dziecinów za pomoc i troskę o bezpieczeństwo oraz p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie parafiady.

11. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na kościół 3000 zł. Jako dar komunijny zostały zakupione komże i stuły liturgiczne.

12. Dzisiaj o godzinie 14.00 na terenie pałacu w Otwocku Wielkim będzie miał miejsce koncert Zespołu Mazowsze, który wystąpi na scenie razem z naszym Zespołem Piskorze.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: -Konrad Moszczyński, kawaler i Justyna Kwiecień, panna oboje z Dziecinowa, parafii tutejszej. Zapowiedź II.

14. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o pierwszej Komunii św.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Kazimierę Rosłaniec z Warszówki. Prośmy w jej intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów: wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 552