Ogłoszenia duszpasterskie
II niedziela adwentu PDF Drukuj
sobota, 03 grudnia 2022 14:33

II niedziela adwentu (04.12.2022 r.


1. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zapraszamy po Mszy św. o 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Zespól Wokalny z Sobiekurska.

3. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. 15 grudnia będziemy odwiedzać chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne młodzieży żeńskiej. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00.

6. Za tydzień o 11.30 poświęcenie medalików i spotkanie z rodzicami i dziećmi klas trzecich.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć opłatki.

8. Zachęcamy do włączenia się do akcji naszego Caritas, który prowadzi zbiórkę darów i środków finansowych dla potrzebujących. Dary w postaci środków spożywczych, środków czystości i higieny można dostarczyć do zakrystii do 11 grudnia. Akcję można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do szklanych puszek Caritasu. Wolontariusze Caritas rozprowadzają po Mszach Świętych świece wigilijne w cenie 10, 15, 20 i 30 zł.

9. OSP Dziecinów zaprasza do wsparcia zbiórki elektrośmieci w ramach projektu ekoremiza. OSP prowadzi także nabór do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

10. W przyszłą niedzielę możemy wesprzeć działalność OSP Łukówiec przez nabycie kalendarza w cenie 30 zł przed kościołem.

11. W przyszłą niedzielę o 10.00 w kaplicy poświęcenie figurki św. Michała Archanioła.

12. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i o pomocy Caritas.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Jana Kowalczyka z Warszawic. Prośmy za niego, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 475