V niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
piątek, 15 marca 2024 14:04

V niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024 r.)

1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątek w kaplicy o 16.00 i w kościele po Mszy św. o 18.00 oraz na gorzkie żale w niedziele w kaplicy o 9.30 i w kościele po Mszy św. o 11.30, Bóg zapłać za ofiary składane podczas drogi krzyżowej na kwiaty do Grobu Pańskiego.

2. Dzisiaj o 17.00 Eucharystia i katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

3, Dzisiaj o 11.30 Msza św. spotkanie dla dzieci klas pierwszych i ich rodziców.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo palm. Zapraszamy po Mszy św. o 11.30 do udziału w konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Natomiast po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na drogę krzyżową przez Warszawice. Początek przy szkole, a zakończenie w kościele. Prosimy strażaków o zabezpieczenie porządku.

5. Za tydzień o 11.30 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

6. W dniach 16-24 marca o 18.00 będziemy odprawiać nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

7. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas „Wielkanocna Pomoc Parafii Warszawice” Akcję można wesprzeć:

- przynosząc do Kościoła lub Kaplicy (do 24 marca) dary rzeczowe w postaci żywności oraz artykułów przemysłowych.

- wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas nr 79 1240 2728 1111 0010 8629 1315.

- przekazując pieniądze bezpośrednio wolontariuszom Caritas, po Mszach Świętych w niedziele 10 marca, przy stoisku, na którym rozprowadzane będą baranki wielkanocne w cenie 10 zł, świece po 20 zł i paschaliki po 10 zł.

- wrzucając ofiary do puszek Caritas

8. Już za dwa tygodnie niedziela Palmowa. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najwyższą i najpiękniejszą palmę.

9. Koło Gospodyń Wiejskich w Warszawicach rozprowadza przed kościołem własnoręczne wykonane palmy, ozdoby wielkanocne i słodkości.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Piotr Ignaczak i Maria Ignaczak z d. Jędral cywilnie związani z naszej parafii. Zapowiedź I.

- Łukasz Grzywka, kawaler z parafii Sobienie Jeziory i Olga Gabriela Seroczyńska, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o przebaczeniu.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>