Słowo na niedziele
Słowo na II Niedzielę Adwentu PDF Drukuj
sobota, 07 grudnia 2013 21:35

 

"Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą"

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wskazuje nam na jeden z przymiotów Matki Bożej. Warto zwrócić uwagę na to, że niepokalane poczęcie nie dotyczy dziewictwa Maryi, ale jej pojawienie się bez grzechu pierworodnego. Dlatego w Ewangelii słyszymy słowa anioła, który mówi: "pełna łaski". Maryja dostąpiła tej łaski, ponieważ ma szczególne miejsce w historii zbawienia.

Matka Boża ma szczególne miejsce w historii zbawienia każdego z nas. Jako "pełna łaski" jest naszą wspomożycielką i orędowniczką. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam też ważne słowa, które wypowiada Maryja: "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”

Te słowa niech staną się także i naszymi słowami. Oto ja, Twój sługa. Mam Twoje Przykazania Boże, Twoją Ewangelię, Twoje Słowo. Będę układał swoje życie według tego, co do mnie mówisz. A Twoja Matka będzie zawsze mi pomocą i wzorem wierności Twojemu Słowu.

 

 

ks. Michał Mościcki

 

 
Słowo na I Niedzielę Adwentu PDF Drukuj
niedziela, 01 grudnia 2013 20:20

 

"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie"

 

Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ten czas jest ważny w życiu chrześcijanina, ponieważ może pomóc odpowiedzieć każdemu, czy jestem zawsze gotowy na spotkanie ze Zbawicielem. Jest to też czas, który nam świat zabrał. Już mamy choinki, mikołaje, nawet można usłyszeć kolędy. A gdzie oczekiwanie na święta? Gdzie duchowe przygotowanie do Bożego narodzenia?

Jezus wzywa dzisiaj każdego z nas do czuwania. Nie do świętowania Jego narodzin przez cały miesiąc, ale do czuwania. Czas Adwentu każdy z nas może wykorzystać dobrze. Oprócz codziennych obowiązków, a także powolnych przygotowań na święta, ważne jest przygotowanie wewnętrzne. Dlatego Ewangelia dzisiejsza mobilizuje nas do patrzenia w swoje wnętrze.

Spójrz więc w swoje serce, przypatrz się swojemu sumieniu. Masz na to miesiąc, by odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jestem gotowy na spotkanie z Panem. Rekolekcje, Roraty, Niedziele Adwentu, osobista modlitwa, spowiedź - to są środki do dobrego przeżycia tego czasu. Wykorzystaj to...

 

 

ks. Michał Mościcki

 

 
Słowo na XXXIII Niedzielę Zwykłą PDF Drukuj
niedziela, 17 listopada 2013 08:04

 

"Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie"

 

Słowo Boże dzisiejszej niedzieli mówi nam o „Dniu Pańskim”, czyli przez wielu zapowiadanym końcu świata. Chrystus przyjdzie na końcu czasów, aby sądzić. Już pierwsi chrześcijanie czekali na ten moment żyjąc tak, jakby Zbawiciel miał w każdej chwili przyjść. Tak samo my, katolicy, ochrzczeni, czekamy na spotkanie z Bogiem. Nasze życie jest pielgrzymką, która do Niego prowadzi.

Istnieje dużo pytań oraz dużo przepowiedni na temat końca świata. Niektórzy nawet odważyli się podać jego datę. Końcem świata dla każdego stanie się w pewnym sensie śmierć. To wtedy będzie finał ziemskiego pielgrzymowania i staniemy na Sądzie Ostatecznym. Wtedy każdego z nas spotka los, jaki sobie przygotował swoim życiem, swoim postępowaniem oraz swoją wiernością Chrystusowi.

Dzisiejsze Słowo niech umocni nas w świadomości tego, jaki czeka nas ostateczny cel. A celem jest Bóg i życie wieczne z Nim. Nie trzeba więc szukać odpowiedzi na to, kiedy ten koniec świata nastąpi. Nie trzeba też bać się tego dnia, jeśli tylko żyje się tak, jakby Bóg miał przyjść teraz. Dlatego warto pamiętać o słowach Chrystusa: "Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie"

 

 

ks. Michał Mościcki

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 17 z 24