I Parafiada Dekanatu Osieckiego PDF Drukuj
wtorek, 06 czerwca 2017 22:01

 

3 czerwca 2017 r. odbyła się w naszej parafii I parafiada Dekanatu Osieckiego pod patronatem ks. dziekana, kanonika Krzysztofa Samsela. Parafiada rozpoczęła się Eucharystią o godzinie 9.00 w warszawickiej świątyni, a przewodniczył jej ks. dziekan w asyście miejscowego proboszcza, który wygłosił słowo Boże.

 

Po Eucharystii uczestnicy parafiady udali się do Dziecinowa, gdzie odbyło się otwarcie zawodów i powitanie przybyłych drużyn z Wilgi, Osiecka oraz Sobiekurska i Warszawic. Drużyny rywalizowały w sprincie, sztafecie, warcabach, badmintonie, skoku w dal, tenisie stołowym i piłce nożnej w kategorii chłopców i dziewcząt. Walka była zacięta o czym świadczy zdobycie takiej samej ilości punktów przez najlepsze drużyny z Warszawic i Sobiekurska. Aby rozstrzygnąć zawody po czterech zawodników z tych drużyn oddało skok w dal, a najwyższą sumę uzyskały Warszawice, zwyciężając w zawodach. Wszyscy zawodnicy mogli zużyte kalorie uzupełnić przy grillu i słodkim poczęstunku. Nagrodą dla najlepszych były medale i puchary, a najwyższe trofeum trafiło do Warszawic.

Parafiada mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, którym serdecznie dziękujemy za wielki wysiłek włożony w przygotowanie zawodów. Dziękujemy strażakom z OSP Dziecinów za przygotowanie zawodów i posiłków, p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie parafiady. Bóg zapłać Zakładom drobiarskim Superdrob z Karczewa za wsparcie materialne oraz uczniom za uczestnictwo w zawodach.

Gratulujemy naszym szkołom udanego występu. Bóg zapłać wszystkim nauczycielom i opiekunom, młodzieży KSM za pomoc w przygotowaniu i prowadzeniu parafiady.