Wielkanoc PDF Drukuj
niedziela, 16 kwietnia 2017 21:18

Tradycyjnie o godzinie 6.00 rozpoczęła się Msza św. rezurekcyjna,

której przewodniczył ks. proboszcz. Liturgia rezurekcji rozpoczęła się przy grobie.

 

 

Strażacy w naszej parafii podtrzymują piękną tradycję upadania na ziemię, kiedy kapłan oznajmia, że Chrystus zmartwychwstał na pamiątkę żołnierzy, którzy przy zmartwychwstaniu Chrystusa upadli na ziemię.

Rezurekcyjna, uroczysta procesja obchodzi trzykrotnie świątynię, śpiewając po wejściu do kościoła Te Deum. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem rozpoczęła się Msza św. w intencji Wszystkich przybyłych gości i strażaków. W homilii ks. Krzysztof wezwał do uwierzenia w Chrystusa Zmartwychwstałego, który wyzwala ludzkość z mroków i ciemności. Po zakończonej Eucharystii odbyło się krótkie, świąteczne spotkanie ze strażakami.Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli czynnie w procesji niosąc emblematy religijne, chórowi za muzyczną oprawę liturgii i strażakom za czuwanie przy grobie i udział w procesji.