XII Niedziela Zwykła, 19.06.2016. PDF Drukuj
niedziela, 19 czerwca 2016 06:05

1. Dziś o g. 10.00 Msza św. odprawiana na naszym cmentarzu w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. dr Jacek Rosa - wykładowca na uczelniach w Warszawie i Siedlcach.

Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwentaryzację cmentarza.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela, Patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. kan. Krzysztof Czyrka dziekan z Ryk.

Natomiast liturgiczna uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela Wypada w piątek. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W piątek, 24 czerwca, dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny.

Spowiedź i komunia św. dzieci i młodzieży oraz rodziców niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku szkolnym. Ze spowiedzi można skorzystać każdego dnia od wtorku od godz. 17.30. Msze św. z racji zakończenia roku będą sprawowane: o godz. 8.00 w Sobiekursku oraz o godz. 9.00 w Warszawicach.

4. W czwartek 23 czerwca wypada Dzień Ojca.

5. Powiat Otwocki organizuje W dn. 25-26 czerwca br. w Parku Miejskim w Otwocku ,,XIII Powiatowy Festiwal Kultury”. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.