Chór parafialny PDF Drukuj
środa, 12 czerwca 2013 19:59

Chór parafialny założony został w roku 2001 przez ówczesnego organistę Radosława Miturę.

Tak więc chór istnieje już ponad dwanaście lat, a w jego obecnym dwudziestotrzy osobowym składzie śpiewa od samego początku 10 osób, w tym 3 małżeństwa. Od roku 2006 chórem kierował Łukasz Lusawa, który w grudniu 2012 roku przekazał batutę Magdalenie Przybysz. W swojej działalności chór koncentruje się głównie na uświetnianiu uroczystości kościelnych w Kościele Parafialnym w Warszawicach oraz w Kaplicy w Sobiekursku, występował również poza granicami parafii, w tym na:

- powiatowych przeglądach chórów w Otwocku,

- Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Wschodniosłowiańskich w Terespolu,

- Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Kamieńcu Podolskim (Ukraina),

oraz gościnnie w innych zaprzyjaźnionych parafiach.

Aktualny (2013) skład chóru:

Dyrygent: Magdalena Przybysz, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Soprany: Krystyna Rosłonek, Anna Lewandowska, Marzena Brzóska, Hanna Szostak, Dorota Kurek, Marta Winiarek, Jadwiga Połosak, Aleksandra Wojtowicz, Wioletta Kloch, Agnieszka Wirtek, Katarzyna Wojdat

Alty: Barbara Baracz, Anna Moczulska, Barbara Cieślak, Magdalena Cieślak, Otylia Kociszewska, Anna Bąk

Tenory: Marek Kubik, Andrzej Ościłowski, Tomasz Rosłonek, Grzegorz Wirtek

Basy: Jerzy Baracz, Sławomir Cherubin, Marian Brzóska, Jarosław Wojtowicz, Kondrat Śledź (aktualny organista)

Chór jest nieustannie otwarty na nowych członków – z nami można rozwijać swoje pasje, rozkochać się do szaleństwa w muzyce sakralnej, stworzonej przez największych kompozytorów na przestrzeni kilku stuleci.

Próby chóru odbywają się w sali katechetycznej przy plebanii, raz w tygodniu, w środy o godz. 19.30.

Autor: TomoRossi