2 Niedziela Adwentu, 06.12.2015. PDF Drukuj
niedziela, 06 grudnia 2015 07:20

Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca – po sumie adoracja Najśw. Sakramentu.

Dziś niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek.

Dziś rozpoczynają się rekolekcje w naszej parafii. Módlmy się o błogosławione owoce tego szczególnego czasu i dobre przeżycie tych dni podarowanych przez Pana Boga. We wtorek, w ostatni dzień rekolekcji, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.

Program rekolekcji – poniedziałek i wtorek:

9.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich

11.00 kaplica - Msza św. z nauką dla wszystkich

15.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

17.00 kaplica - Msza św. z nauką dla wszystkich

18.30 - Msza św. z nauką dla wszystkich

Spowiedź w poniedziałek i wtorek rozpoczyna się przed każdą Mszą Św.

Zachęcamy osoby dorosłe do czytania Słowa Bożego podczas Mszy św.

Msze św. roratnie sprawowane są codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału – młodzież, dorosłych i dzieci, przynieśmy ze sobą lampiony. Kandydaci do bierzmowania zobowiązani są być w każdym tygodniu przynajmniej jeden raz (razem 4 razy).

8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; tego dnia rozpoczyna się ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. W związku z tym w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego, który nawiedzi rodziny naszej parafii. Peregrynacja rozpocznie się w Warszawicach – jeden obraz i w Sobiekursku – drugi obraz. Obraz Jezusa Miłosiernego będzie przebywał w rodzinie jedną dobę, po czym zostanie przekazany sąsiadom. Prosimy o kontakt z rodziną, która pierwsza przyjmuje obraz do swojego domu.

Druga katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś po Mszy św. o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada drugi piątek miesiąca; Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach w kościele podczas rorat o 7.00,
w kaplicy o godz. 18.30.

Caritas Diecezji Siedleckiej po raz kolejny włącza się w Ogólnopolskie Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom z biednych rodzin. Symbolem tego dzieła i złożonej ofiary jest świeca. Przy nabyciu świecy składamy ofiarę: mała – 5zł, średnia – 10zł i duża 15zł, bardzo duża 20 zł.

Chrzest dzieci w drugi Dzień Świąt w czasie Mszy św. o godz. 11.30. Spisywanie dokumentów w kancelarii parafialnej w poniedziałek (21 grudnia) o godz. 17.30.

Plan roznoszenia opłatków.
Pan organista (od godz. 9.00):

Środa 09.12 – Radwanków Szlachecki

Piątek 11.12 – Sobienie Biskupie

Sobota 12.12 – Sobiekursk

W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św.; w piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św.

W niedzielę 13 grudnia – Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.

Powstaje już lista osób, które chcą pojechać na spotkanie z papieżem w Krakowie w przyszłym roku. Kto planuje wyjechać razem z parafią, prosimy zgłosić się do zakrystii.

Od następnej niedzieli 6 grudnia Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę darów dla osób potrzebujących z naszej Parafii. Prosimy o dary materialne w postaci produktów żywnościowych, artykułów chemicznych, a także słodyczy i nowych zabawek dla dzieci. W Kościele oraz w Kaplicy zostaną także wystawione puszki, dla osób, które chcą wesprzeć tę inicjatywy finansowo. Zachęcamy ponadto do przekazania informacji do Księdza Proboszcza lub do Ks. Artura  o osobach potrzebujących pomocy: rodzinach lub starszych i samotnych osobach. Akcja będzie prowadzona do niedzieli 20 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w akcję naszego Caritasu.

Przyjmujemy przedpłatę na II tom „Dziejów Polski”.

W tym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Walkiewicz z Dziecinowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…