Uroczystości I Komunii Świętej PDF Drukuj
sobota, 10 maja 2014 21:10

 

„Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego. „Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha”

/Katechizm Kościoła Katolickiego/

 

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej  pozostaje w pamięci przez całe życie. Jest to święto czystości duchowej, radości i niezwykłych wrażeń, jakie towarzyszą dzieciom przystępującym po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.

 

W naszej parafii do I Komunii Świętej przystąpiło 38 dzieci z klas drugich ze Szkoły Podstawowej w Warszawicach i Sobiekurska, które wraz z rodzicami i opiekunami przygotowywały się do tej chwili przez cały rok. Od października ubiegłego roku uczestniczyły  w celebracjach, w czasie których kapłan błogosławił im oraz przekazywał znaki wiary tj. różaniec, książeczka do nabożeństwa czy medalik. Ta uroczysta chwila – pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii nastąpiła podobnie jak w roku ubiegłym 3 maja o godzinie 10.00 w dniu Święta Królowej Polski.  /W przeddzień tej uroczystości dzieci odbyły swoją pierwszą spowiedź świętą/. Dzieci, rodziców, jak i rodziców chrzestnych u progu świątyni powitał proboszcz parafii ks. Tadeusz Wasiluk, wraz z ks. wikariuszem Sławomirem Gnyszką. Księża uroczyście wprowadzili dzieci przed Ołtarz Boży. Rodzice — w imieniu dzieci — podziękowali Ks. Proboszczowi, wręczając kwiaty oraz obrusy na ołtarze, jako dar od wszystkich rodziców dzieci komunijnych. Podziękowali również Ks. Wikariuszowi i Pani Katechetce – Małgorzacie Felczyńskiej za przygotowanie dzieci do tak wspaniałej i uroczystej chwili przyjęcia po raz pierwszy do swoich serc Pana Jezusa.

 

Wszystkim dzieciom życzymy, by Pan Jezus zagościł w Ich sercach na zawsze i wyznaczał właściwy kierunek w każdej chwili życia. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości pierwszokomunijnej, uroczystości białego tygodnia oraz pielgrzymki dzieci do Niepokalanowa Galeria-Foto.