Relacja z koncertu kolęd i pastorałek PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 21:01

 

19 stycznia 2014r. bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. tj.: około godz. 18.00, w Kościele Parafialnym w Warszawicach miała miejsce wspaniała uczta duchowa dla wszystkich, którzy lubią kolędować. Tradycyjnie już wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego Chóru, Scholi, dzieci i młodzieży. Koncert prowadziła Pani Anna Moczulska.

 

Chór Parafialny, pod kierunkiem Pani Magdaleny Przybysz, wykonał następujące kolędy i pastorałki: „A to komu”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Hej w dzień Narodzenia”, „W dzień Bożego Narodzenia”, „Wesołą nowinę”.

 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warszawicach wykonały następujące utwory:
kl II  "Przylecieli aniołkowie" pastorałka, wyk: Daria Augustyniak, Julia Młynarek, Klaudia Paziewska
kl III   "Kiedy zalśni pierwsza gwiazdka" wyk. Karolina Żurawska,  "Nad Betlejem" wyk. Ania Skoczek, "Witaj Dziecię" wyk. Jakub Choim, "Mała pastorałka" wyk. Weronika Kasprzak, Martyna Jobda, Kamila Strońska
Utwory grane na instrumentach:
"Cicha noc" wyk. Jakub Choim
"Pójdźmy wszyscy do stajenki" wyk. Jakub Choim
Po raz pierwszy wspólny koncert fortepianowy na cztery ręce dali Maria Jędral i Pan  Łukasz Lusawa – utwory "Cicha noc" i "Bóg się rodzi".

Działający pod kierunkiem Pana Łukasza Lusawy Zespół „Niebieskie Piórko” z Warszawic wykonał „Przybieżeli do Betlejem”, „Witaj Święta Dziecino”, „Gdy na Ziemi Bóg się rodzi”, „Zaśpiewam Jezuskowi”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sobiekursku wykonały „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”, „Mroźna cisza” i „Znak pokoju” Przygotowaniem dzieci do koncertu zajęła się Pani Małgorzata Bednarek. Artyści ze Szkoły z Sobiekurska to uczniowie klas II, III, IV i V. Młodzież działająca w naszej Parafii w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaśpiewała następujące utwory: „Uciekali, uciekali”, „Grudniowe noce”, „Gore gwiazda Jezusowi”. Zespół wokalny z Kaplicy w Sobiekursku wykonał pastorałki „Północ już była”, „Kolęda płynie z wysokości” oraz „Pastuszkowie bracia mili” Koncert zakończył wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”, a dla wszystkich wytrwałych (małych i dużych) kolędników księża przygotowali słodką niespodziankę. Wszystkim artystom gratulujemy a naszych internautów zapraszamy do odsłuchania wykonywanych utworów (Galeria Video) i obejrzenia foto relacji (Galeria Foto).