Parafiada PDF Drukuj
niedziela, 26 maja 2024 17:56

 

Bardzo przejmujące są słowa św. Jana Bosko żyjącego na początku XIX wieku,

który mówił, że bezczynność jest największym wrogiem człowieka.

Tym, co może pociągnąć młodego człowieka jest boisko. Odpowiednio zagospodarowane miejsce przez duszpasterzy może ich doprowadzić do Jezusa. Szczególnie ważne i aktualne są te słowa dziś, w dobie funkcjonowania dzieci i młodzieży właściwie tylko w wirtualnym świecie Internetu, gier i aplikacji na telefonie czy tablecie. Dlatego w myśl słów wspomnianego świętego w czwartek 23 maja w parafii Warszawice zorganizowana została VI parafiada dekanatu osieckiego. Ks. Krzysztof Wałek zorganizował wielki turniej sportowy. Oczywiście wszystko rozpoczęło się Eucharystią, podczas której homilię do młodzieży wygłosił marianin, o. Piotr Marchewka, który przyjechał z dwoma ekipami sportowców z dwóch szkół ze swojej parafii. Warto wspomnieć, że silną ekipę z parafii Pilawa przywiózł ks. Robert Daszczuk. Całości dopełniała drużyna z parafii Gocław. Gospodarzami wydarzenia były ekipy z parafii Warszawice z tutejszej Szkoły Podstawowej i z Sobiekurska.

Nasi młodzi sportowcy dopingowani przez swoich księży rywalizowali w następujących dyscyplinach: piłka nożna i siatkówka plażowa zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt, warcaby, tenis stołowy i lekkoatletyka (biegi, sztafety i skok w dal).

Po wielu zaciętych zmaganiach w klasyfikacji generalnej wszystkich dyscyplin wygrała drużyna z parafii Gocław. Drugie miejsce zajęła ekipa z parafii w Pilawie, a na najniższym stopniu podium ex aequo drużyna z parafii Mariańskie Porzeczy (Szkoła z Siedzowa) i Szkoła z Sobiekurska (parafia Warszawice).

Bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji tego wydarzenia Pani Dyrektor ze szkoły z Warszawic, Wójtowi Gminy Sobienie - Jeziory oraz naszym niezawodnym strażakom z OSP Dziecinów.

Opr. Ks. Paweł Wysokiński