III niedziela zwykła PDF Drukuj
piątek, 19 stycznia 2024 13:41

Ogłoszenia

III niedziela zwykła (21.01.2024 r.)

1. We wtorek 23 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Męczenników z Pratulina. O godz. 12.00, będzie sprawowana Msza św. w naszym sanktuarium w Pratulinie. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.

2. Od 12 stycznia 2024 r. wszedł na ekrany kin film „Powstaniec 1863”, poświęcony bohaterowi powstania styczniowego, kapłanowi diecezji siedleckiej – ks. Stanisławowi Brzósce. To opowieść o zrywie niepodległościowym, o odwadze i ofiarności w walce o wolną Polskę. Przeżywając obchody 160. rocznicy powstania styczniowego zachęcamy do obejrzenia filmu.

3. Zabierzmy z sobą Echo Katolickie i biuletyn parafialny Głos na Pustyni, gdzie znajdziemy artykuł „co Kościół daje państwu”.

4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Alan Bugalski, związany cywilnie z Parafii w Mariańskim Porzeczu i Emila Łysiak, związana cywilnie z naszej parafii. Zapowiedź I.

5. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karczewie uruchomił bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego dla mieszkańców Gminy Karczew. Szczegóły na stronie www.karczew.pl