IV niedziela adwentu PDF Drukuj
piątek, 22 grudnia 2023 20:28

 

IV niedziela adwentu (24.12.2023 r.)

1. Dzisiaj wigilia. Zachowajmy tradycyjny post powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. W związku z wigilią Msze św. dzisiaj są odprawiane tylko do południa o godz. 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30. Przeżyjmy wieczór wigilijny w duchu chrześcijańskiego oczekiwania na narodzenie Chrystusa wyrażając sobie wzajemną życzliwość, miłość i przebaczenie. Z modlitwą i śpiewem kolęd oczekujmy na Zbawiciela.

2. Jutro Boże Narodzenie, które rozpoczniemy o północy uroczystą pasterką. W kaplicy pasterka o 22.00, a w kościele o północy. W Boże Narodzenie Msze św. poza pasterką w kościele o 8.00 i 11.30 oraz w kaplicy o 10.00.

3. We wtorek drugi dzień świąt. Kościół wspomina w tym dniu św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w tym dniu o 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30. W czasie Mszy św. obrzęd błogosławieństwa owsa. Taca przeznaczona jest na budowę kościołów w diecezji siedleckiej.

4. Za tydzień Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w każdą niedzielę. Jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Dlatego po Mszy św. o 11.30 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo dziękczynno przebłagalne.

5. 7 stycznia odbędzie się w Całowaniu spotkanie świąteczne Kół Żywego Różańca i grup parafialnych. Wszystkich chętnych na to spotkanie prosimy o zapisywanie się u zelatorów.

6. W środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską, której celem jest błogosławieństwo naszych rodzin i poznanie życia religijnego parafian. Przygotujmy: stół nakryty białym obrusem, zapalone świece, krzyż, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z katechezy. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

 

 

Data

Dzień

Godz.

Miejscowość

Ksiądz

27.12.2023

środa

9.00

Dziecinów (od p. Żurawskich)

ks. Krzysztof

Dziecinów (od p. Bąbików)

ks. Paweł

28.12.2023

czwartek

9.00

Dziecinów (nad jeziorem)

ks. Krzysztof

9.00

Dziecinów ((nad Wisłą)

ks. Paweł

29.12.2023

piątek

9.00

Warszówka od Całowania

ks. Krzysztof

Warszówka od Osiecka

ks. Paweł

30.12.2023

sobota

9.00

Całowanie (od p. Spałów)

ks. Krzysztof

Całowanie (od p. Łuszczyków)

ks. Paweł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Zabierzmy z sobą Echo Katolickie i biuletyn parafialny Głos na Pustyni, gdzie znajdziemy kalendarium parafialne na przyszły rok.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Marcina Abramowicza z Piotrowic. Prośmy w jego intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.