III niedziela adwentu PDF Drukuj
czwartek, 14 grudnia 2023 13:54

 

Ogłoszenia

III niedziela adwentu (17.12.2023 r.)

1. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

2. Zachęcamy dzieci do dobrych uczynków i postanowień adwentowych. Postanowienia adwentowe i sianko dobrych uczynków wrzućmy do skrzynek ustawionych przy ołtarzu.

3. Codziennie po Mszy św. i przed mszą św. możemy nabyć opłatki na stół wigilijny przed kościołem lub w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę wigilia. Zachowajmy tradycyjny post powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. W związku z wigilią Msze św. niedzielne będą odprawiane tylko do południa o godz. 8.00, 10.00 w kaplicy i 11.30. Przeżyjmy wieczór wigilijny w duchu chrześcijańskiego oczekiwania na narodzenie Chrystusa wyrażając sobie wzajemną życzliwość, miłość i przebaczenie. Z modlitwą i śpiewem kolęd oczekujmy na Zbawiciela.

5. W poniedziałek 25 grudnia Boże Narodzenie, które rozpoczniemy o północy uroczystą pasterką. W kaplicy pasterka o 22.00, a w kościele o północy. Zwróćmy uwagę, by w niedzielę do południa uczestniczyć we Mszy św. Pasterka o 22.00 w kaplicy i o północy w kościele nie zwalnia z uczestnictwa w niedzielnej Mszy św, bowiem jest Mszą z Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś nie uczestniczy we Mszy św. niedzielnej zaciąga na siebie grzech ciężki i nie może przystąpić do komunii św. W Boże Narodzenie Msze św. poza pasterką w kościele o 8.00 i 11.30 oraz w kaplicy o 10.00.

6. Bóg zapłać Zespołowi Parafialnemu Caritas za przeprowadzenie akcji świątecznej i pomoc potrzebującym parafianom. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w te akcje za dostarczone produkty i złożone ofiary.

7. W zakrystii po Mszach Świętych możemy nabyć świece wigilijne.

8. Dzisiaj w kościele po Mszy św. o 17.00 spotkanie z radą Parafialną.

9. Dzisiaj w salce przy plebanii po Mszy św. o 17.00 spotkanie dla rodzin szensztackich. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych.

10. 6 stycznia odbędzie się w Całowaniu spotkanie świąteczne Kół Żywego Różańca i grup parafialnych. Wszystkich chętnych na to spotkanie prosimy o zapisywanie się u zelatorów.

11. Zbyt późno wykryty rak piersi zabija! Dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego badania mammograficznego w ramach akcji organizowanej przez OSP Łukówiec w partnerstwie z naszym Parafialnym Zespołem Caritas i OSP Dziecinów. W styczniu przyszłego roku zainteresowane Panie w wieku 45 - 74 lat będą mogły za darmo wykonać badanie w mammobusie stacjonującym przy OSP Łukówiec (wszystkim zainteresowanym druhowie ochotnicy zapewnią darmowy transport). Warunkiem przyjazdu mammobusa jest pilne zebranie minimum 50 zgłoszeń. Dziś po mszach świętych wolontariusze przyjmują zgłoszenia.  Zapisy i informacje pod numerami telefonu 603 276 767, 608 589 066 i 604 581 580 oraz na stronach internetowych parafii i obu OSP.

12. Korzystajmy z sakramentu pokuty, by przygotować nasze serca na święta Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

13. Zabierzmy z sobą Echo Katolickie i biuletyn parafialny Głos na Pustyni, gdzie znajdziemy intencje papieskie i parafialne dla kół różańcowych.