Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata PDF Drukuj
piątek, 24 listopada 2023 15:17

XXXIV niedziela zwykła (26.11.2023 r.)

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podejmijmy na ten okres liturgiczny postanowienia, które pomogą nam przezwyciężać nałogi i wady. Powstrzymajmy się od zabaw, dyskotek. Gromadźmy się na roratach, które odprawiane będą w każdą środę i sobotę o 7.00.

2. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Maciej Majek, ojciec duchowny naszego seminarium. Msze św. w piątek i sobotę o 10.30 i 17.00 w kaplicy oraz o 12.00 i 18.30 w kościele, w niedzielę bez zmian. Spowiedź rekolekcyjna w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. Program rekolekcyjny znajdziemy na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Zaplanujmy swój czas, by każdego dnia uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej.

3. W niedziele 3 i 10 grudnia po Mszach św. przy kaplicy i kościele uczniowie ze szkoły w Sobiekursku wraz z rodzicami i opiekunami będą prowadzić kiermasz z dekoracjami na Boże Narodzenie i Adwent.

4. Od dzisiaj Caritas będą rozprowadzał po Mszach Świętych świece wigilijne w cenie 10, 15, 20 i 30 zł.

5. „Świąteczna POMOC Parafii Warszawice”. Nasz Caritas przeprowadzi w tym roku zbiórkę darów i środków finansowych z przeznaczeniem na wsparcie parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej. Liczymy, że rozgrzane miłosierdziem otwarte serca Parafian pozwolą na zebranie środków finansowych, za które w grudniu zostanie zorganizowana pomoc rzeczowa. Dary w postaci środków spożywczych, środków czystości i higieny można dostarczyć do zakrystii od 26 listopada do 10 grudnia. Akcję można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do szklanych puszek Caritasu ustawionych przy wejściach do Kościoła i Kaplicy. Więcej o akcji na stronie internetowej parafii www.parafiawarszawice.pl oraz Facebooku parafialnego Caritasu.

6. Zabierzmy z sobą Echo Katolickie i biuletyn parafialny Głos na Pustyni.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy + Aleksandrę Masną z Łukówca. Prośmy w jej intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.