XXXIII niedziela zwykła PDF Drukuj
piątek, 17 listopada 2023 15:08

XXXIII niedziela zwykła (19.11.2023 r.)

1. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał po Mszach Świętych CHLEBKI MIŁOSIERDZIA. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Gorąco zachęcamy do udziału w tej akcji.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 spotkanie Rodzin Szensztackich. Zapraszamy do salki przy plebanii wszystkie rodziny, które już uczestniczyły w spotkaniach, jak również te, które chciałyby dołączyć do Rodziny Szensztackiej. Można przyjść z dziećmi. Dzieciom rodziny zapewniają opiekę.

3. W środę wspomnienie św. Cecylii, patronko muzyki kościelnej. Zapraszamy wszystkich chórzystów, psalmistów i scholę na Eucharystię o godzinie 18.00, by uczcić swoją patronkę.

4. W przyszła niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

5. „Świąteczna POMOC Parafii Warszawice”. Nasz Caritas przeprowadzi w tym roku zbiórkę darów i środków finansowych z przeznaczeniem na wsparcie parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej. Liczymy, że rozgrzane miłosierdziem otwarte serca Parafian pozwolą na zebranie środków finansowych, za które w grudniu zostanie zorganizowana pomoc rzeczowa. Dary w postaci środków spożywczych, środków czystości i higieny można dostarczyć do zakrystii od 26 listopada do 10 grudnia. Akcję można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do szklanych puszek Caritasu ustawionych przy wejściach do Kościoła i Kaplicy. Więcej o akcji na stronie internetowej parafii www.parafiawarszawice.pl oraz Facebooku parafialnego Caritasu.

6. Od niedzieli 26 listopada wolontariusze Caritas będą rozprowadzać po Mszach Świętych świece wigilijne w cenie 10, 15, 20 i 30 zł.

7. W dniach 1-3 grudnia będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Maciej Majek, ojciec duchowny naszego seminarium.

8. Bóg zapłać p. Małgorzacie Kurek za uszycie obrusów ołtarzowych.

9. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe: w kaplicy w piątek o 16.00 oraz w kościele w sobotę o 16.30.

10. Zabierzmy z sobą Echo Katolickie i biuletyn parafialny Głos na Pustyni.