XXXII niedziela zwykła PDF Drukuj
piątek, 10 listopada 2023 13:46

XXXII niedziela zwykła (12.11.2023 r.)

1. Dzisiaj o 11.30 Msza św. w kościele w Sobieniach Jeziorach, a po Eucharystii odsłonięcie pomnika poświęconego mieszkańcom i żołnierzom Wojska Polskiego poległym i zamordowanym w czasie drugiej wojny światowej.

2. Dzisiaj dzień solidarności z kościołem prześladowanym. Na potrzeby prześladowanych wspólnot możemy złożyć ofiary do puszek.

3. W środę o 12.00 zapraszamy na Mszę św. koncelebrowaną przez kapłanów z naszego dekanatu w intencji zmarłych kapłanów dekanatu osieckiego.

4. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Ubogich. Taca przeznaczona jest na Caritas diecezji siedleckiej

5. W niedzielę 19 listopada Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał po Mszach Świętych CHLEBKI MIŁOSIERDZIA. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na wsparcie osób potrzebujących z terenu naszej parafii. Gorąco zachęcamy do udziału w tej akcji.

6. „Świąteczna POMOC Parafii Warszawice”. Nasz Caritas przeprowadzi w tym roku zbiórkę darów i środków finansowych z przeznaczeniem na wsparcie parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej. Liczymy, że rozgrzane miłosierdziem otwarte serca Parafian pozwolą na zebranie środków finansowych, za które w grudniu zostanie zorganizowana pomoc rzeczowa. Dary w postaci środków spożywczych, środków czystości i higieny można dostarczyć do zakrystii od 26 listopada do 10 grudnia. Akcję można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do szklanych puszek Caritasu ustawionych przy wejściach do Kościoła i Kaplicy. Więcej o akcji na stronie internetowej parafii www.parafiawarszawice.pl oraz Facebooku parafialnego Caritasu.

7. Dzisiaj o 18.00 w Urzędzie Miejskim w Karczewie koncert muzyki patriotycznej. Wystąpią Piskorze, Małe Piskorze i Orkiestra Pasjonaci Muzyki Trzy Czwarte.

8. 14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji burmistrz Karczewa zaprasza 17 listopada na Galę „Aktywni Seniorzy Gminy Karczew”, a 18 listopada na Senioriadę Sportową o Puchar Burmistrza Karczewa. 26 listopada odbędzie się Wielki Bal Seniora. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej urzędu.

9. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe: w kaplicy w piątek o 16.00 oraz w kościele w sobotę o 16.30