Parafiada Warszawice PDF Drukuj
poniedziałek, 29 maja 2023 20:28

 

W dniu 29.05.2023 r. odbyła się V Parafiada Dekanatu Osieckiego w Warszawicach.

 

 

Wzięło w niej udział 6 drużyn z Gocławia, Gożlina, Pilawy, Sobień Jezior, Sobiekurska i Warszawic. Pierwsza część parafiady rozpoczęła się w kościele parafialnym w Warszawicach o 9.00. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Pilsak, wikariusz Parafii Sobienie Jeziory. Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz Krzysztof Wałek, który powitał wszystkich zebranych na parafiadzie. Po Eucharystii wszyscy udali się na Centrum rekreacyjno - sportowe Lolek, gdzie przybyłych sportowców i ich opiekunów przywitała prowadząca imprezę p. dyrektor Anna Moczulska. Na parafiadzie gościł także wójt Gminy Sobienie Jeziory p. Kamil Choim, który podziękował organizatorom ks. Krzysztofowi Wałkowi i ks. Marcinowi Dudzińskiemu za zorganizowanie parafiady wręczając statuetki. Po zaprezentowaniu wszystkich drużyn odbyło się losowanie do poszczególnych konkurencji. zawodnicy startowali w biegu na 600 m, sztafecie 4x300m, skoku w dal, tenisie stołowym, warcabach, siatkówce plażowej, piłce nożnej w kategorii dziewcząt i chłopców. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce drużynowo zajęła parafia Sobienie Jeziory zdobywając 104 pkt, wyprzedzając Goźlin 102 pkt oraz Gocław 76 pkt. Na czwartym miejscu uplasował się Sobiekursk 72 pkt, piąta  była Pilawa 64 pkt i szóste miejsce zajęły Warszawice z dorobkiem 44 pkt.

Po zakończeniu rozgrywek zostały wręczone medale oraz puchary dla trzech najlepszych drużyn. Stracone kalorie można było uzupełnić przy ognisku posilając się kiełbaską. Nad ogniskiem i bezpieczeństwem czuwali nasi strażacy z OSP Dziecinów, którym serdecznie dziękujemy za pomoc. Dziękujemy także wolontariuszom ze szkoły w Sobiekursku i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i prowadzenia zawodów. Bóg zapłać ks. Marcinowi Dudzińskiemu za przygotowanie boiska i sędziowanie zawodów, p. dyrektor Annie Moczulskiej za prowadzenie parafiady wszystkim opiekunom i nauczycielom za opiekę nad młodzieżą oraz pomoc w sędziowaniu zawodów: p. Arkadiuszowi Grzyb, Sławomirowi Andrzejewskiemu, Dariuszowi Augustynowicz, ks. Robertowi Daszczuk, ks. Grzegorzowi Pilsak, Tomaszowi Bąbik, Małgorzacie Zadrożna, Karolowi Jóźwik, Danucie Malarz, Łukaszowi Bielak. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu obiektów sportowych Przemysławowi Domańskiemu, Kazimierzowi Kociszewskiemu oraz Michałowi Krawczykowi. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację i stworzenie rodzinnej oraz radosnej atmosfery.