Wdzięczni strażakom PDF Drukuj
niedziela, 21 maja 2023 20:06

3 maja 2023 r. o 11.30 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny

i strażaków naszej parafii.

Mszę św. sprawował ks. Marcin Dudziński, który wygłosił również słowo Boże. W czasie Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za strażaków z Dziecinowa i Łukówca, którzy służą naszej społeczności oraz uczestniczą bardzo aktywnie w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

Po południu strażacy zostali zaproszeni przez duszpasterzy na wspólną agapę przy ognisku. Agapa rozpoczęła się meczem piłki nożnej pomiędzy druhami z Dziecinowa pod wodzą wójta p. Kamila Choima a strażakami z Łukówca, których do boju prowadził burmistrz p. Michał Rudzki. Walka jak na strażaków przystało była zacięta i mecz zakończył się remisem. Potem były emocjonujące rzuty karne.

Zmęczeni strażacy odpoczęli przy ognisku uzupełniając stracone kalorie pieczoną kiełbaską. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspólne świętowanie.