Droga krzyżowa PDF Drukuj
czwartek, 06 kwietnia 2023 11:40

2 kwietnia 2023 r. w Niedzielę Palmową po Mszy św. o 17.00 została

odprawiona droga krzyżowa przez Warszawice.

 

 

Można śmiało powiedzieć, że nie była to tylko droga krzyżowa ulicami Warszawic, ale ekstremalna droga ze względu na ekstremalne jak na tę porę roku warunki atmosferyczne. Było i zimno i mokro. Mimo takiej aury spora grupa parafian zgromadziła się przed szkołą w Warszawicach, skąd rozpoczęła się droga krzyżowa. Rozważania do nabożeństwa i oprawę drogi krzyżowej przygotował Zespół Wokalny z Sobiekurska. W takiej aurze i zadumie szczególnie brzmiała melodia "któryś za nas cierpiał rany" wygrywana na trąbce przez Prezesa OSP w Karczewie, za co serdecznie dziękujemy. Słowa wdzięczności kierujemy do strażaków z OSP w Dziecinowie i Łukówcu, którzy zabezpieczyli bezpieczeństwo na trasie. Dziękujemy Zespołowi z Sobiekurska za przygotowanie i prowadzenie rozważań oraz wszystkim uczestnikom tej modlitwy.