IV niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
sobota, 18 marca 2023 20:28

IV niedziela Wielkiego Postu (19.03.2023 r.)

1. Zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej w piątek w kaplicy o 16.00, w kościele o 18.30 oraz dla dzieci w sobotę o 18.30. a także na nabożeństwa gorzkich żali w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

2. Jutro Uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP. Zapraszamy szczególnie mężczyzn, którym patronuje św. Józef na mszę św. o 18.00.

3. Zapraszamy w środę o 18.00 na nowennę do św. Rity.

4. W sobotę Uroczystość Zwiastowania NMP. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00. W czasie Mszy św. możemy przystąpić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. 24 marca z Sobień Jezior do Mariańskiego Porzecza wyruszy Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o 20.00 Mszą św. w Sobieniach Jeziorach. Powrót autokarem. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.

6. 26 marca o 17.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

7. Parafialny Zespól Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza baranki wielkanocne w cenie 10 zł, paschaliki po 20 zł i piramidki po 30 zł. Parafialny Zespół Caritas uruchamia akcję „Wielkanocna Pomoc Parafii Warszawice”. Akcja polega na zbiórce darów rzeczowych (żywności i artykułów przemysłowych) oraz na zbiórce środków finansowych. Akcję można wesprzeć:

- przynosząc w okresie od 26 marca do 2 kwietnia do Kościoła lub Kaplicy dary rzeczowe w postaci żywności o wydłużonym okresie spożycia oraz artykułów przemysłowych. Przy wejściu do Kościoła i Kaplicy będą ustawione specjalne pojemniki Caritas.

- wpłacając ofiarę na konto Parafialnego Zespołu Caritas nr 79 1240 2728 1111 0010 8629 1315.

- przekazując pieniądze bezpośrednio wolontariuszom Caritas, po Mszach Świętych w niedziele 26 marca, przy stoisku, na którym rozprowadzane będą baranki wielkanocne i paschaliki.

- zasilając szklane puszki ustawione przy wejściach do Kościoła i Kaplicy

8. Do chorych udamy się z posługą sakramentalną 27 marca od godziny 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii lub kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Sobień Biskupich będzie sprzedawać palmy przed kościołem. Dochód przeznaczony jest na renowację feretronu.

10. 21 marca od godziny 8.00 w przychodni w Sobiekursku odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów i echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o anamnezie.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Paweł Okrasa, kawaler i Patrycja Michalczyk, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź II.

- Piotr Borowski, kawaler z naszej parafii i Anna Bogucka, panna z parafii Sobienie Jeziory. Zapowiedź II.

- Paweł Barejka, kawaler z naszej parafii i Karolina Cecylia Bałdyga, panna z Parafii bł. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapowiedź II.

- Bartłomiej Wasążnik, kawaler z parafii Osieck i Justyna Tolak, panna z naszej parafii. Zapowiedź I.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy +Emilię Jabłońską z Sobiekurska. Prośmy w jej intencji, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.