III niedziela Wielkiego Postu PDF Drukuj
piątek, 10 marca 2023 21:31

III niedziela Wielkiego Postu (12.03.2023 r.)

1. Dzisiaj o 17.00 Eucharystia i katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

2. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad gentes.

3. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w piątek w kaplicy o 16.00, w kościele o 18.30 oraz dla dzieci w sobotę o 18.30. Ofiary składane podczas drogi krzyżowej na tacę przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zapraszamy także na nabożeństwa gorzkich żali w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

4. 19 marca o 14.30 w Warszawie odbędzie się projekcja filmu Opiekun. Jest to film o św. Józefie. Wyjazd dla wszystkich chętnych o 12.50 z Łukówca przez Całowanie i pozostałe miejscowości. Zapisy u p. Krystyny. Tel. 602 669 299.

5. 24 marca z Sobień Jezior do Mariańskiego Porzecza wyruszy Nocna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o 20.00 Mszą św. w Sobieniach Jeziorach. Powrót autokarem. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespól Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne w cenie 10 zł, paschaliki po 20 zł i piramidki po 30 zł.

7. Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje zbiórkę niepotrzebnych, zużytych częściowo świec dla Ukrainy. Jeśli mamy w domu takie świece możemy je przynieść i wrzucać do pojemników przy wejściu do kościoła do 12 marca.

8. 21 marca od godziny 8.00 w przychodni w Sobiekursku odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów i echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje oraz artykuł o anamnezie.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

- Paweł Okrasa, kawaler i Patrycja Michalczyk, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź I.

- Piotr Borowski, kawaler z naszej parafii i Anna Bogucka, panna z parafii Sobienie Jeziory. Zapowiedź I

- Paweł Barejka, kawaler z naszej parafii i Karolina Cecylia Bałdyga, panna z Parafii bł. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapowiedź I