I niedziela adwentu PDF Drukuj
sobota, 26 listopada 2022 16:39

1. Dziś kończymy rekolekcje adwentowe. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Przemysławowi Radomyskiemu za przeprowadzenie rekolekcji, kapłanom za posługę w konfesjonale, służbie kościelnej i liturgicznej oraz wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu rekolekcji. Bóg zapłać za przygotowanie posiłków dla kapłanów i za dary na stół rekolekcyjny. Dziękujemy szkole z Sobiekurska i Warszawic za zorganizowany udział w rekolekcjach.

2. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w roratach, które odprawiane są w środy i soboty o 7.00. Zabierzmy z sobą lampiony.

3. Dziś o 8.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które możemy nabyć przy wyjściu z kościoła.

4. W tym tygodniu

- I piątek miesiąca - o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. O 18.00 nabożeństwo wotywne i Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach.

- I sobota miesiąca – po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo wotywne.

- I niedziela miesiąca – po Mszy św. o 17.00 adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez Zespól wokalny z Sobiekurska.

5. Za tydzień możemy złożyć ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6. Parafialny Zespół Caritas Warszawice organizuje w okresie Adwentu akcję pod nazwą „Świąteczna POMOC Parafii Warszawice”. Nasz Caritas przeprowadzi w tym roku zbiórkę darów i środków finansowych z przeznaczeniem na wsparcie parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej. Dary w postaci środków spożywczych, środków czystości i higieny można dostarczyć do zachrystii od 27 listopada do 11 grudnia. Akcję można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do szklanych puszek Caritasu ustawionych przy wejściach do Kościoła i Kaplicy. Więcej o akcji na stronie internetowej parafii www.parafiawarszawice.pl oraz Facebooku parafialnego Caritasu. Od niedzieli 27 listopada wolontariusze Caritas będą rozprowadzać po Mszach Świętych świece wigilijne w cenie 10, 15, 20 i 30 zł.

7. OSP Dziecinów zaprasza do wsparcia zbiórki elektrośmieci w ramach projektu ekoremiza. Zbiórka odbywać się będzie do 31.12.2022 r. Więcej informacji na facebooku OSP Dziecinów oraz na plakatach. OSP prowadzi także nabór do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

8. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i o pomocy Caritas.

Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela w Warszawicach,
Nr konta 70 1240 2728 1111 0010 8369 0519

Ks. Krzysztof - proboszcz – 606 432 545; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ks. Marcin – wikariusz – 504 295 460; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pole tekstowe: Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Nr konta 70 1240 2728 1111 0010 8369 0519Ks. Krzysztof - proboszcz – 606 432 545;
 var prefix = 'mailto:';
 var suffix = '';
 var attribs = '';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy25687 = 'walekkrzysio' + '@';
 addy25687 = addy25687 + 'wp' + '.' + 'plKs';
 document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy25687 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
 document.write( addy25687 );
 document.write( '<\/a>' );
 document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
 document.write( '</' );
 document.write( 'span>' );
 </script>. Marcin – wikariusz – 504 295 460;
 var prefix = 'mailto:';
 var suffix = '';
 var attribs = '';
 var path = 'hr' + 'ef' + '=';
 var addy88441 = 'dudekmarcin' + '@';
 addy88441 = addy88441 + 'interia' + '.' + 'pl';
 document.write( '<a ' + path + '\'' + prefix + addy88441 + suffix + '\'' + attribs + '>' );
 document.write( addy88441 );
 document.write( '<\/a>' );
 document.write( '<span style=\'display: none;\'>' );
 document.write( '</' );
 document.write( 'span>' );
 //-->
 </script>9. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Józefa Przybysza z Piotrowic i Ewę Michalak z Radwankowa Szlacheckiego. Prośmy za nich, zmarłych z naszych rodzin, parafian i kapłanów: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.