XXXIV niedziela zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata PDF Drukuj
sobota, 19 listopada 2022 16:10

XXXIV niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (20.11.2022 r.)

1. Dzisiaj o 17.00 msza św. i spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za publiczne odmówienie aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

3. We wtorek po Mszy św. o 18.00 nowenna do św. Rity.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Jest to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Podejmijmy na ten okres liturgiczny postanowienia, które pomogą nam przezwyciężać nałogi i wady. Powstrzymajmy się od zabaw, dyskotek. Gromadźmy się na roratach, które odprawiane będą w każdą środę i sobotę o 7.00.

5. W najbliższy piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Przemysław Radomyski. Msze św. w piątek i sobotę o 10.30 i 17.00 w kaplicy oraz o 12.00 i 18.30 w kościele, w niedzielę bez zmian. W sobotę po Mszy św. o 18.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania oraz ich rodzicami, a w sobotę po Mszy św. o 11.30 spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami. Spowiedź rekolekcyjna w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. Program rekolekcyjny znajdziemy na stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Zaplanujmy swój czas, by każdego dnia uczestniczyć w nauce rekolekcyjnej.

6. Parafialny Zespół Caritas Warszawice organizuje w okresie Adwentu akcję pod nazwą „Świąteczna POMOC Parafii Warszawice”. Nasz Caritas przeprowadzi w tym roku zbiórkę darów i środków finansowych z przeznaczeniem na wsparcie parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej. Dary w postaci środków spożywczych, środków czystości i higieny można dostarczyć do zachrystii od 27 listopada do 11 grudnia. Akcję można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto Parafialnego Zespołu Caritas oraz wrzucając pieniądze do szklanych puszek Caritasu ustawionych przy wejściach do Kościoła i Kaplicy. Więcej o akcji na stronie internetowej parafii www.parafiawarszawice.pl oraz Facebooku parafialnego Caritasu. Od niedzieli 27 listopada wolontariusze Caritas będą rozprowadzać po Mszach Świętych świece wigilijne w cenie 10, 15, 20 i 30 zł.

7. Dzisiaj w Dziecinowie o 14.00 w remizie odbędzie się koncert laureatów VII Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

8. Nabożeństwa wypominkowe w piątek o 16.30 w kaplicy i w sobotę o 17.30 w kościoła.

9. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą Echo Katolickie oraz biuletyn parafialny „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje, i program rekolekcji.