Boże Ciało PDF Drukuj
sobota, 18 czerwca 2022 10:02

16 czerwca 2022 r. kościół obchodził wielką Uroczystość Najświętszego Ciała

i Krwi Pana Jezusa.

Uroczysta Msza św. sprawowana była w naszej świątyni o godzinie 10.00. Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Wałek, a słowo Boże wygłosił koncelebrans ks. Marcin Dudziński. W czasie tej uroczystej Eucharystii rocznicę pierwszej Komunii św. przeżywały dzieci klas czwartych, które odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, wyznały wiarę i odnowiły przyrzeczenia abstynenckie. Po zakończonej Eucharystii odbyła się procesja do czterech ołtarzy ulicami Warszawic. Ołtarze w tym roku przygotowali mieszkańcy Warszawic, Sobień Biskupich, Radwankowa Szlacheckiego i Dziecinowa. Wierni przywiązują dużą uwagę do przygotowania ołtarzy i były one piękne i okazałe. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy. Przy dużych uroczystościach towarzyszą nam także strażacy z Dziecinowa i Łukówca. Nie zabrakło ich także na Uroczystość Bożego Ciała. Uczestniczyli oni w Eucharystii, procesji, a także dbali o bezpieczeństwo i porządek w czasie procesji. Składamy za to serdeczne Bóg zapłać. dziękujemy chórowi, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym symbole naszej wiary, wszystkim wiernym niosącym chorągwie i feretrony, służbie liturgicznej i wszystkim uczestnikom tej pięknej liturgii.

Po południu o 15.00 przy ostatnim ołtarzu zgromadziliśmy się na Popołudnie Uwielbienia, by psalmami i śpiewem wielbić Pana. Spotkanie to przygotował Zespół Wokalny z Sobiekurska. Dziękujemy zespołowi za przygotowanie i prowadzenie tego spotkania, za nagrody biorącym udział w konkursach i dla dzieci przybyłych na spotkanie. dziękujemy Kołu Gospodyń z Warszawic, które przygotowały poczęstunek, by wszyscy uczestnicy wzięli na zakończenie udział w agapie. Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo w Popołudniu Uwielbienia.

ołtarz przygotowany przez mieszkańców Warszawic

ołtarz przygotowany przez mieszkańców sobienie Biskupie

ołtarz przygotowany przez mieszkańców Radwankowa Szlacheckiego

ołtarz przygotowany przez mieszkańców Dziecinowa