Wielkanoc PDF Drukuj
środa, 20 kwietnia 2022 16:27

Takich tłumów już dawno nie było w naszej świątyni.

Ogromne rzesze wiernych zebrały się w świątyni i przed kościołem 17 kwietnia o 6.00, by wziąć udział w rezurekcji. Ks. Krzysztof Wałek przewodniczył liturgii rezurekcyjnej. Na początek udał się do grobu, gdzie odśpiewał antyfonę, po której strażacy stojący przy grobie upadli zgodnie z wieloletnią tradycją, którą już rzadko można spotkać w innych kościołach. Następnie odbyła się procesja trzy razy wokół kościoła. W procesji brali liczny udział strażacy z Dziecinowa i Łukówca, parafianie niosący chorągwie i feretrony oraz licznie zgromadzeni wierni. Na zakończenie Eucharystii ks. Krzysztof podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia świąt paschalnych:

- ks. Marcinowi, służbie kościelnej, chórowi, ministrantom, lektorom, psałterzystom, i wszystkim zaangażowanym w liturgię za przygotowanie Triduum Paschalnego oraz Zespołowi wokalnemu z Sobiekurska za prowadzenie drogi krzyżowej

- parafianom i OSP Dziecinów za przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego,

- strażakom z Dziecinowa i Łukówca za adorację przy grobie i udział w procesji

- wszystkim parafianom za troskę o krzyże i kapliczki przydrożne oraz za dary otrzymane przy poświęceniu pokarmów wielkanocnych

Po Mszy św. tradycyjnie odbyło się spotkanie ze strażakami, którym proboszcz podziękował za piękną służbę także dla dobra parafii.