Niedziela Palmowa PDF Drukuj
środa, 20 kwietnia 2022 15:23

 

10 kwietnia 2022 r. Kościół obchodził Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej.

Po raz pierwszy od pandemii kościół znowu ożył. Na wszystkich Mszach św. zebrało się wielu wiernych, by uczcić Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Uroczystą sumę sprawował nasz wikariusz ks. Marcin Dudziński. Liturgia rozpoczęła się przed świątynią, gdzie celebrans dokonał poświęcenia palm, z którymi wyruszyła procesja wokół kościoła. Po Mszy św. odbył się konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. W konkursie brali udział i młodsi i starsi i wioski i szkoły i osoby indywidualne i całe rodziny.. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szkoła w Warszawicach, bo tu uwito najwięcej palm i stad wyrosła najwyższa i najpiękniejsza palma, a jej twórcami była klasa ósma. Zwyciężczyni miała jednak wiele urodziwych konkurentek. Wszystkie palmy były piękne i ich autorzy w podziękowaniu za trud otrzymali symboliczne nagrody, które wręczył ks. proboszcz Krzysztof Wałek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu na najwyższą i najpiękniejszą palmę.