Wszystkich Świętych PDF Drukuj
sobota, 13 listopada 2021 12:34

1 listopada Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych.

W tym dniu cieszymy się z chwały zbawionych, ale też modlimy się, by grono świętych zostało powiększone. Dlatego też tradycyjnie i bardzo licznie gromadzimy się na naszym cmentarzu, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych. Uroczysta Msza św. na cmentarzu rozpoczęła się o 10.00, a sprawował ją ks. proboszcz Krzysztof Wałek. W kazaniu nawiązał do ewangelii, która przeniosła wszystkich na górę błogosławieństw. Błogosławieni, czyli szczęśliwi są ci wszyscy, którzy słuchają Boga i w Nim szukają szczęścia.

Bóg zapłać wszystkim obecnym za piękną, chrześcijańską i modlitewną postawę w czasie tej uroczystości. Niech wspólna modlitwa otworzy bramy szczęścia wszystkim zmarłym.