XXV niedziela zwykła PDF Drukuj
piątek, 17 września 2021 13:55

XXV niedziela zwykła (19.09.2021 r.)

1. Dzisiaj o 11.30 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 17.00 spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich sołtysów.

3. W piątek po Mszy św. o 18.00 w salce przy plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy też wszystkich chętnych do działania na rzecz osób potrzebujących.

4. Pojemnik na plastikowe nakrętki od 25 września zostanie przeniesiony z kaplicy do Warszawic i umieszczony przy wejściu do kościoła. Dochód z nakrętek zostanie przeznaczony na rehabilitację osób potrzebujących i zakup sprzętu.

5. W przyszłą niedziele o 10.00 w kaplicy Msza św. w intencji mieszkańców Łukówca i Górek Całowańskich z okazji 600-lecia istnienia Łukówca.

6. Za tydzień po Mszy św. o 11.30 spotkanie z kółkami różańcowymi.

7. W ubiegłą niedzielę odbył się Turniej Piłki Plażowej, w którym zwyciężyła drużyna Młode Wilki. Bóg zapłać wszystkim zespołom za sportową rywalizację. Dziękujemy p. Marcinowi Miernickiemu za pomoc w zorganizowaniu zawodów i sponsorowanie turnieju.

8. Do 30 września trwa Powszechny Spis Ludności. Jest on obowiązkowy, ale spisujemy się we własnym interesie i w interesie gminy. W oparciu o wyniki spisowe przyznawane są dotacje gminne i podejmowane decyzje o inwestycjach w edukację, ochronę zdrowia, transport lokalny. Można się spisać przez internet, telefon, w urzędzie lub u rachmistrza.

25 września w Urzędzie Miejskim w Karczewie odbędzie się akcja poboru krwi. Można także podczas tej akcji dokonać spisu w godzinach 10.00-14.00.

9. Zespół Folklorystyczny Piskorze zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat do wstąpienia w szeregi zespołu Małe Piskorze. Pierwsze spotkanie 25 września o 11.00 w świetlicy wiejskiej w Łukówcu.

10. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i artykuł o o. Pio. W zakrystii możemy nabyć Promyczek Dobra.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Herubin, kawaler i Katarzyna Beata Szostak, panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź II.