Odpust, prymicje i pożegnanie PDF Drukuj
piątek, 02 lipca 2021 10:16

27 czerwca 2021 r. w naszej parafii odbył się odpust ku czci św. Jana Chrzciciela.

W tym roku odpust miał wyjątkową oprawę, bowiem po ogromnej powołaniowej suszy z naszej parafii mamy wreszcie kapłana. 26 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00 z rąk J.E.Ks.Bpa Czesława Kozona w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie święcenia prezbiteratu przyjął o. Damian Krawczyk SJ. Dzień później w czasie Mszy św. odpustowej o godzinie 12.00 o. Damian sprawował w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Warszawicach Mszę św. prymicyjną. Przybyło na tę uroczystość wielu wiernych, zaproszonych gości, kapłanów z dekanatu i gości oraz o. jezuitów.

Na początku przedstawiciele parafii oraz ks. proboszcz Krzysztof Wałek powitali prymicjanta oraz złożyli życzenia. Po powitaniu rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem o. Damiana koncelebrowana przez licznie zgromadzonych kapłanów.

Po komunii św. miało miejsce pożegnanie ks. Michała, który przez 5 lat pracował w naszej parafii. Z dniem 1 lipca 2021 r. ks. biskup skierował go do posługi w Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Delegacje parafii oraz ks. proboszcz podziękowali ks. Michałowi za piękną służbę w parafii Warszawice i życzyli owocnej posługi na dalszej drodze kapłańskiej. Za dobrą współpracę podziękował także ks. Michał, po czym podziękowanie złożył ks. Prymicjant wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji jego powołania.

Na zakończenie uroczystości przed Najświętszym Sakramentem została odmówiona litania do Najświętszego Serca Jezusowego oraz odbyła się procesja Eucharystyczna. Po zakończonej procesji o. Damian udzielił wszystkim prymicyjne błogosławieństwo.