IV niedziela adwentu PDF Drukuj
sobota, 19 grudnia 2020 21:10

 

IV niedziela adwentu (20.12.2010 r.)

1. Dziś po Mszy św. o 17.00 spotkanie z Radą Parafialną.

2. Spowiedź codziennie do czwartku po ostatniej Mszy św.

3. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć opłatki.

4. We czwartek wigilia. Zachowajmy tradycyjnie wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Przeżyjmy ten wieczór w duchu chrześcijańskiego oczekiwania na narodzenie Chrystusa, wyrażając sobie wzajemną życzliwość, miłość i przebaczenie. Z modlitwą i śpiewem kolęd oczekujmy na Zbawiciela.

5. W piątek Boże Narodzenie, które rozpoczniemy o północy uroczystą pasterką w kościele. W kaplicy pasterka o 22.00. W Boże Narodzenie Msze św. poza pasterką w kościele o 8.00 i 11.30 oraz w kaplicy o 10.00. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

6. W sobotę Święto św. Szczepana. Msze św. w kościele o 8.00 i 11.30, a w kaplicy o 10.00. W czasie Mszy św. obrzęd błogosławieństwa owsa. Taca przeznaczona jest na budujące się kościoły w diecezji.

7. W pierwszy dzień świąt o 11.30 msza św. w intencji chorych, których odwiedziliśmy przed świętami.

8. Ze względu na pandemię wizyta duszpasterska w naszej parafii zostaje przeniesiona na inny termin o ile warunki pozwolą lub będzie w innej formie, o czym poinformujemy po spotkaniu z Radą Parafialną.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół bezimienna 200 zł i 200 zł,

10. Za tydzień Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. jak w niedzielę.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje różańcowe.

12. W tym tygodniu odeszła do wieczności +Anastazja Frelko z Dziecinowa. Prośmy w jej intencji, zmarłych polecanych w wypominkach, parafian i naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.