Ksiądz Biskup wizytuje naszą parafię PDF Drukuj
sobota, 14 września 2013 22:06

W dniu 9 września odbyła się wizytacja naszej parafii przeprowadzona  przez ordynariusza diecezji siedleckiej Księdza Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.
Wizytację kanoniczną rozpoczął uroczysty ingres biskupa do kościoła parafialnego, odbywający się w asyście księży z dekanatu osieckiego.

 

W kościele Ksiądz Biskup wygłosił katechezę dla zgromadzonych parafian, nauczycieli i uczniów szkoły z Warszawic. Po zakończonej katechezie Ksiądz Biskup rozmawiał z radą parafialną, a następnie nawiedził kaplicę w Sobiekursku.


Ważnym momentem wizytacji było spotkanie Pasterza Diecezji z uczniami i nauczycielami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobiekursku. Dostojnego Gościa powitali uczniowie oraz pani Małgorzata Kabulska – dyrektor placówki. Następnie uczniowie zaprezentowali program słowno-muzyczny, w którym przypomnieli historię i działalność szkoły. W katechezie dialogowanej z uczniami Ksiądz Biskup wyjaśnił czym jest wiara chrześcijańska i co znaczyć wierzyć w Chrystusa. W drugiej części spotkania, Ksiądz Biskup wygłosił katechezę do nauczycieli na temat formacji wiary. – Nie wystarczy przyjść do kościoła i złożyć wyznanie wiary, a potem wrócić do swojego życia, gdzie najważniejsza sprawą jest moja relacja, mój sukces. Prawdziwy chrześcijanin nie będzie szedł za obcymi bogami, nie skróci sobie drogi, ani nie wejdzie w jakiekolwiek układy, bo wie, że Pan Bóg go przez wszystko przeprowadzi. Wiara rodzi się ze słuchania słów Chrystusa i sprawia, że człowiek zaczyna inaczej widzieć – nauczał Pasterz Kościoła Siedleckiego.


Po wizycie w szkole w Sobiekursku Ksiądz Biskup odwiedził jedną z rodzin naszej parafii. Wizytację zakończyła Msza Św. sprawowana o godz. 17.00, podczas której Ksiądz Biskup udzielił sakramentu bierzmowania 52 osobom.

Fotorelację z wizyty Księdza Biskupa znajdziecie w zakładce Galeria.