Nowy feretron w Sobiekursku PDF Drukuj
środa, 07 października 2020 10:40

13 września 2020 r. w czasie Mszy św. o 10.00 w Sobiekursku został poświęcony

nowy feretron.

Poświęcenie dokonał ks. dyrektor Katolickiego Radia Podlasie Andrzej Sochal, który w tym dniu gościł w naszej parafii podczas niedzieli radiowej.

Inicjatorem powstania nowego feretronu byli sami parafianie, którzy zaproponowali by na ten cel przeprowadzić zbiórkę pieniężną, co spotkało się z aprobata wiernych, którzy wsparli to dzieło. Dziękujemy wszystkim pomysłodawcom i tym wszystkim, którzy złożyli ofiary na feretron przyczyniając się do tego, że kaplica została wyposażona w nowy przedmiot kultu religijnego.

Na jednej stronie feretronu widnieje postać Matki Boskiej Częstochowskiej, patronki kaplicy, a po drugiej stronie umieszczony jest wizerunek św. Rocha, patrona chroniącego od zarazy oraz patrona ogrodników i rolników. Niech Maryja i św. Roch wypraszają dla wszystkich parafian potrzebną opiekę i pomoc.