Wakacje z Bogiem PDF Drukuj
sobota, 24 sierpnia 2019 08:35

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216167 |

W dniach od 12 do 17 sierpnia na terenie plebanii parafii pw. św. Jana

Chrzcicielaw Warszawicach oraz przyległego Placu Rekreacyjno-Sportowego

im. św.Jana Pawła II „Lolek” po raz kolejny odbyły się „Wakacje z Bogiem”.

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216171 |

 

Są to tygodniowe półkolonie organizowane i przeprowadzane przez członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216175 |

Od poniedziałku do soboty, poza czwartkiem, kiedy to przypadało święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święto Wojska Polskiego, najmłodsi w wieku przedszkolnym i szkolnym z okolicznych miejscowości przybywali do salki parafialnej i korzystali z atrakcji oraz niespodzianek przygotowanych przez animatorów. W porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrosła liczba uczestników „Wakacji z Bogiem”, bowiem w szczytowym momencie brało w nich udział blisko 60 dzieci. Każdy dzień rozpoczynał się od wspólnej modlitwy najmłodszych, członków KSM Warszawice oraz błogosławieństwa udzielanego przez ks. proboszcza Krzysztofa Wałka lub ks. wikarego Michała Celeja. Następnie przez pięć kolejnych godzin na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, w których najważniejsze było to, aby niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na młodszych czekały kolorowanki, rysowanie na małych oraz ogromnych arkuszach papieru, rozpoznawanie dźwięków czy też budowanie zamków z piasku. Dla nieco starszych dzieci przygotowano m.in. rozwiązywanie rebusów, quizów, i zgadywanek, gry w piłkę nożną czy piłkarzyki. Wszyscy chętnie brali udział w grach oraz zabawach przeprowadzanych w grupach z muzyką w tle; dzieci przychodziły także tłumnie do opiekunów z prośbą o namalowanie na sobie różnych, kolorowych wzorów bądź zwierząt na skórze.

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216190 |

Ponadto, na uczestników półkolonii czekało również zwiedzanie kościoła parafialnego, lekcja na temat jazdy konnej wraz z możliwością przymierzenia akcesorii jeździeckich i przejrzenia o tym książki, jak również wspólny seans filmowy. Grupie kilku dziewczynek i animatorce KSM-u udało się przygotować i wystąpić przed wszystkimi uczestnikami półkolonii ze specjalnym układem taneczno-wokalnym do wcześniej nieznanej im piosenki religijnej. Z pokazem freestyle football, a następnie szansą nauczenia się kilku prostych sztuczek pojawił się Marek Maro Jaworski.

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216172 |

Ostatniego dnia „Wakacji z Bogiem” na plac parafialny przyjechali strażacy z OSP Dziecinów. Przeprowadzili oni zajęcia dotyczące zawodu strażaka, najmłodsi mieli okazję wziąć udział w zawodach pożarniczych oraz przypomnieć sobie bądź poznać zasady pierwszej pomocy.

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216173 |

Dużą rozrywką dla najmłodszych okazało się być także rzucanie się balonami wypełnionymi wodą - po chwili prawie każdy zaczął oblewać swoich kolegów czy koleżanki, tylko nielicznym udało się pozostać suchym do końca.

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216176 |

Na zajęcia uczestnicy przychodzili z własnym prowiantem, ale organizatorzy także przygotowali przysmaki dla dzieci, jak popcorn robiony przez członków KSM-u, kolorowe lizaki i lody dla ochłody, czy słodkie winogrona z krzewów rosnących na terenie plebanii.

 | Zdjęcie dotyczy Wakacje z Bogiem w Warszawicach zostało dodane przez Sebastian  Rębkowski - blog - w dniu 2019-08-19 id nr: 3216178 |

Członkowie KSM Warszawice dziękują każdemu, kto przyłączył się do tegorocznej akcji. Pomimo, że Wakacje z Bogiem” dobiegły już końca, pozostaje nadzieja, że w przyszłym roku uda się je ponownie zorganizować.

Sebastian Rębkowski