Parafiada PDF Drukuj
wtorek, 28 maja 2019 21:30

25 maja 2019 r. już po raz trzeci w Warszawicach odbyła się

Parafiada Dekanatu Osieckiego.

 

Jej organizatorem była Parafia św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach, OSP Dziecinów i OSP Łukówiec

Udział w parafiadzie zgłosiło 9 drużyn liczących w sumie 250 uczestników. Do Warszawic przybyli uczniowie szkół podstawowych z Gocławia, Pilawy, Osiecka, Augustówki, Goźlina, Wilgi, Sobień Jezior, Sobiekurska i Warszawic. Parafiada rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną w warszawickiej świątyni przez ks. Dziekana dekanatu osieckiego ks. kan. Krzysztofa Samsela oraz miejscowego proboszcza ks. Krzysztofa Wałka i wikariusza parafii Wilga ks. Adama Karcza, który wygłosił słowo Boże. Po Eucharystii na Parafialnym Centrum Rozrywkowo Sportowym im. Jana Pawła II „Lolek” ks. Dziekan oficjalnie rozpoczął parafiadę. Zawodnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach: bieg 600m, sztafeta 4x300m, skok w dal, piłka nożna, siatkówka plażowa, warcaby, tenis stołowy w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zawody prowadziła p. dyrektor szkoły podstawowej w Warszawicach Anna Moczulska, a głównym sędzią zawodów był ks. Michał Celej, wikariusz parafii Warszawice.

Zwycięzcą parafiady już po raz drugi została drużyna z Pilawy, przed Sobieniami Jeziorami i Sobiekurskiem. Kolejne miejsca zajęły Osieck, Goźlin, Warszawice, Gocław, Wilga i Augustówka. Zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, a drużyny otrzymały puchary. Mimo zaciętej rywalizacji zawody przebiegały w sportowej i życzliwej atmosferze, a największym zwycięzcą był każdy, kto przybył, by spotkać się z Bogiem i swoimi rówieśnikami.

W czasie parafiady można było posilić się kiełbaską z ogniska i pączkami. Pogoda dopisała. Słońce zarumieniło blade twarze uczestników, a strażacy na zakończenie przygotowali dla chętnych zimny prysznic.

Trzeba podkreślić wielką życzliwość i pomoc dyrekcji szkół i nauczycieli, którzy mimo wolnej soboty bezinteresownie przyjechali ze swoimi uczniami, by się opiekować, być z nimi i pomagać w sędziowaniu i organizacji zawodów.

Kolejna parafiada potwierdziła, że nie zawiedli parafianie, którzy przygotowali wcześniej boisko i otoczenie kosząc trawę, ustawiając pawilon i pomagając w organizacji. Jak zwykle niezawodni byli strażacy z Łukówca i Dziecinowa, którzy pomogli w sfinansowaniu zawodów i organizacji oraz utrzymaniu porządku. Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo i pomoc.