II niedziela wielkiego postu PDF Drukuj
sobota, 16 marca 2019 21:46

Ogłoszenia – II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy wszystkich do udziału w rozważaniu męki Pańskiej. Droga krzyżowa jest odprawiana w kościele w każdy piątek po Mszy św. o 17.00, a w kaplicy po Mszy św. o 19.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele po Mszy św. o 11.30, w kaplicy o 9.30.

2. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 17.00 w sali parafialnej katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa.

3. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na misyjne dzieło Ad Gentes.

4. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Mszę św. o 18.00 szczególnie wszystkie koła różańcowe. W czasie Eucharystii przyjęcie do koła żywego różańca mężczyzn.

5. W piątek rozpoczną się rekolekcje, które poprowadzi ks. Mariusz Zaniewicz. W piątek Msze św. o 10.30 w kaplicy i 12.00 z nauką dla dzieci, o 17.00 w kaplicy i 18.30 z nauką ogólną. Gorzkie żale o 11.45, droga krzyżowa o 16.30 w kaplicy i 18.00. W sobotę o 10.00 Msza św. z nauką dla chorych i sakrament namaszczenia chorych, o 12.00 z nauką dla dzieci, o 17.00 w kaplicy i 18.30 z nauką dla wszystkich. Gorzkie żale o 9.45. W niedzielę porządek nabożeństw bez zmian. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św., w niedzielę spowiedzi nie będzie.

6. W sobotę o 11.00 schola dziecięca i udział scholii we Mszy św. o 12.00.

7. We wtorek o 19.00 w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie modlitewne spotkanie dla mężczyzn.

8. Zachęcamy do włączenia się w akcje Caritas w ramach jałmużny wielkopostnej:

- do skarbonki miłosierdzia, która znajdują się przed wyjściem z Kościoła i z Kaplicy możemy składać ofiary, które zostaną przeznaczone na remont łazienki w celu przystosowania jej do potrzeb niepełnosprawnego chłopca

- dzisiaj możemy nabyć baranki paschalne w cenie 5 zł.

- od 31 marca do 7 kwietnia prowadzona będzie zbiórka żywności i produktów pierwszej potrzeby dla osób potrzebujących z naszej parafii.

- Parafialny Zespół Caritas w Warszawicach zachęca do wsparcia rehabilitacji niepełnosprawnego mieszkańca naszej parafii, Jakuba Węgiełka. Jedną z form wsparcia jest przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji Dzieciom ”Zdążyć z Pomocą” KRS 0000037904. W zeznaniu podatkowym należy dopisać „Jakub Węgiełek 10410”.

9. Bóg zapłać za ofiarę bezimienną na kwiaty do grobu Pańskiego – 100 zł.

10. OSP Łukówiec oraz Sołtys i Rada Sołecka Łukówca zapraszają na spotkanie ze znanym etnografem dr. Łukaszem Stanaszkiem poświęcone historii naszych okolic i pochodzeniu tutejszych nazwisk.  Podczas spotkania przewidziana jest degustacja dawnych dań z Urzecza oraz występ Zespołu Folklorystycznego Piskorze. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24 marca o godz. 17.00 w remizie OSP. Wstęp wolny.

11. Wychodząc z kościoła zabierzmy z sobą „Echo Katolickie” oraz parafialny biuletyn „Głos na pustyni”, gdzie znajdziemy ogłoszenia, intencje i program rekolekcji

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Marek Małachowski, kawaler z parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej i Dominika Kubik, panna z naszej parafii. Zapowiedź II.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy: +Krystynę Floriańczyk z Łukówca. Pomódlmy się w jej intencji oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.